RSS
poniedziałek, 31 marca 2014
Europa
Pouczające było to minięcie bez słowa w drzwiach Sikorskiego przez Ławrowa po chwaleniu się Radka że jest w Hadze z Ławrowem "umówiony na rozmowę". Potem Radek znowu się chwalił że jedzie do Kijowa, Odessy i Moskwy na lizanie klamek. No ale w Moskwie nie było już klamek do lizania...Jak to pisali Czesi? Nie martw się Kołodko! Kryzys to mamy już w Polsce od 1976 do dziś, czyli prawie od 40 lat! Dawniej było zbyt mało towarów dla klientów, dziś mamy zbyt mało pieniędzy. Skutek taki sam.. Czekam tylko na trzeci etap reformy Balcerowicza: Będzie brakować i towarów i pieniędzy. Czwartym etapem jest dodatkowy brak klientów...Kryzys to jest od 45 Odkąd Sowiet nas przejął PO Magdalence przeciez nasi rządziciele trąbią wszem i wobec że sankcje zniszczą całkowicie Rosję a my będziemy błyszczec jak gdyby niby nic........ a prawda jest tak ajak mówi Kołodko - jak gospodarka Rosji wejdzie w prawdziwy kryzys, to nasza gospodarke juz dawno szlag trafi........I Wstąpieniu Polski do UE kryzys podwoił się i będzie trwać aż do u ,,,ej i jeden dzień dłużej Polska nie ma swoich Banków przemysłu ciężkiego lekkiego W tym energetyki stoczni cementowni a nawet przetwórstwa rolnego Jest golasem Polacy pracują w montowniach i jako subiekci u zachodnich handlowców za głodowe pobory bez perspektywy poprawy swojego bytu Tak to już jest jak się sprzedaje strategiczne mienie społeczne po znajomości obcemu kapitałowi. Po 1989 roku większość firm przynoszących zyski został w dziwny sposób oddana (sprywatyzowana) obcemu kapitałowi przez ludzi z Unii Wolności AWS - (obecnie POi PiS) Gdzie są pieniądze po tej pseudo prywatyzacji? Dlaczego nikt nie zainteresuje się wyjaśnieniem kulisów dzikiej prywatyzacji po 1989 roku w Polsce?
Tagi: gospoda
20:07, piestrojanski
Link Dodaj komentarz »
producent
Dlaczego nie zlikwiduje się przywilejów dla urzędniku państwowych, samorządowych, mundurowych oraz pracowników firm z udziałem skarbu państwa?! Obecnie są takie czasy, że o pracownika nie trudno - do budżetówki na jeden wolny etat jest nawet do 30 chętnych! Utrzymanie armii amerykańskiej i Ukraińców kosztuje, tylko, że nie rządzących w Polsce. Mało problemów do rozwiązanie w polskim społeczeństwie ? Tusk wychodzi przed szereg bo chce zaistnieć kosztem Polaków. Może nałoży sankcje na Rosję ? Wieprzowiny mamy dość dzięki Tuskowi, Kaczyńskiemu, Sikorskiemu no Kurski to ma chociaż portfolio z Majdanu. W czym widzicie problem moi ustawodawcy sejmowi? Dlaczego marnujecie publiczne pieniądze na przedwczesne emerytury, nagrody, trzynaste pensję? W poprzedniej kampanii głosiliście (PO) slogan"tanie państwo"! I co z niego zostało? Jak wam teraz mam uwierzyć? Ja na wasz już więcej nie zagłosuję, w żadnych wyborach!. Utrzymanie armii amerykańskiej i Ukraińców kosztuje,  tylko, że nie rządzących w Polsce. Mało problemów do rozwiązanie w polskim społeczeństwie ? O czym wlasciwie piszecie?o czym kalkulujecie?...bez sensu,poniewaz obok Ukrainy to Polska poniesie najwieksze straty za wtracanie sie,podzeganie i destabilizacje Ukrainy.Jak powiedzmy za rok wyjedzie z polski przyslowiowa skrzynka jablek do Rosji to bedzie to mozna nazwac sukcesem.  Aktualnie jedziemy jeszcze na umowach przed tzw Majdanem...dlatego problemu jeszcze nie widac. Wczoraj słyszałem wypowiedź posła z PiSu, że musimy ponieść ofiary aby zatrzymać Putina. Oczywiście te ofiary to mieli ponieść np. producenci jabłek eksportowanych do Rosji, firmy handlujące z Rosją i zatrudnieni tam pracownicy z ich rodzinami. O tym, jakąż to ofiarę jest gotowy ponieść pan poseł, niestety mowy nie było. Zapewne dodatkową premię za walkę z Putinem. Panie Kołodko niech Pan nie martwi się o polski PMB bo Tusk to przewidział i zabezpieczył sie. Teraz doliczą tirówki i ćpunów i zobaczysz że PKB wzrośnie nawet więcej niż ekonomiści przewidywali. Zmniejszy się bezrobocie bo będzie trzeba zatrudnić do liczenia prostytutek, powołac komórkę kontrolną sprawdzaczy oraz prezesa inicjatywy. Jak się chce to się może. Tusk wychodzi przed szereg bo chce zaistnieć kosztem Polaków. Może nałoży plexi Warszawa sankcje na Rosję ? Wieprzowiny mamy dość dzięki Tuskowi, Kaczyńskiemu, Sikorskiemu no Kurski to ma chociaż portfolio z Majdanu.
Tagi: kontrola
20:05, piestrojanski
Link Dodaj komentarz »
rozwój
Zasadniczy wpływ na tempo rozwoju czy to gospodarstwa domowego czy państwa jako całości stanowi stosunek wydatków na inwestycje rozwojowe oraz na konsumpcję do dochodów tegoż. Jeśli ktoś dajmy na to za dochody z produkcji króliczych skórek kupuje dodatkowe klatki i wyposażenie to jest szansa że ilość produkowanych skórek wzrośnie , jeśli jednak gospodarz zamiast tego bierze kredyt i kupuje sobie najnowszą plazmę to zapewne wzrośnie mu jedynie obciążenie kredytem. Nie mają co robić? Siedzą i serwują po hydraulik Warszawa internecie - mają czas?!. Tak się marnuje publiczne pieniądze na uposażenie dla nierobów urzędniczych + przywileje! Gdybym był premierem przeforsowałbym ustawę przez sejm w której 99% URZĘDNIKÓW państwowych pracowałoby na umowie o o dzieło. 1% na umowach o pracę. Urzędnik z 8 godzin swojej pracy uczciwie pracuje średnio 2 godziny. W każdym urzędzie nad głową urzędnika wisiałby kamera monitorująca jego pracę za, którą otrzymywałby uczciwą zapłatę tak jak teraz jest w prywatnych zakładach. Te sily sa tylko jedne sam zobacz ilu po zmianie nazwisk zasiada na stolkach decyzyjnych?w razie czego szybko stad wyjada.Zadne Panstwo Uni jak i jego politycy nie podskakiwali tak jak nasi konusi w sprawie Ukrainy.Ukraina jakos sie ulozy z Rosja.Rosja nie ma innego wyjscia jak dalej wspolpracowac z krajami Uni ale bedzie olewala wspolprace z Polska dzieki Tuskom,Sikorskim,Kaczynskim.Zobaczymy gdzie sprzedadza plody rolne.owoce ,mieso.Moze uda sie naszemu WIELKIEMU rzadowi sprzedac wieprzowine di Izraela?Za chwile bedzie ponowny boj o uboj rytualny bo nie bedzie mozna sprzedac miesa i o to chodzilo zakamuflowanym zydkom.Ukraina tez sie wypnie na Polske,bedzie wolala mimo wszystko robic interesy z Rosja . Banki zawsze zarobią, nawet jak wszyscy inni będą tracić. Taka jest ich mentalność a także mentalność polityków, którzy godzą się na różne ulgi i przywileje, jakimi obdzielaja banki. Tutaj, w Polsce, przydałby się ktoś taki, jak Orban na Węgrzech, który likwiduje samowolę banków. Tylko ktoś taki jak on jest w stanie zrobic porządek w naszym kraju !  Pozyjemy - zobaczymy.Jedno jest pewne juz dzisiaj to najgorszy rzad POPSL po 1989r nie dbajacy o interesy nas wszystkich tylko o punkty w rznkingu partyjnym i utrzymanie wladzy.Zagrożeniem dla Polski jest radykalny wzrost zadłużenia państwa i bynajmniej nie na racjonalne inwestycje ale na konsumpcje - 5 stadionów na Euro 2012 zamiast dochodów będzie generować koszty, a dodatkowych 500 tys urzędników oprócz bezpośredniego kosztu 30mld PLN rocznie to dodatkowa utrata 30 mld PKB (bo nic nie wytwarzają, a mogliby!) oraz dodatkowa utrata 100mld PKB rocznie ( bo skutecznie przeszkadzają wytwarzać polietylen pozostałym)...I tak co roku . Ludzie którzy coś wytwarzają systematycznie opuszczają kraj i nieuchronny jest czas że finanse publiczne dotknie totalna zapaść przy której grecki czy hiszpański kryzys wydadzą się śmieszne ...
20:02, piestrojanski
Link Dodaj komentarz »
urealniony
Jeżeli ten najlepszy expert mówi o kryzysie to znaczy, że taka sytuacja jest potrzebna krętaczom politycznym i już przemyśleli ile szwindli utopia w tym kryzysie i ile dodatkowej mamony popłynie do prywatnych kieszeni.
Oszuści polityczni niszczą to co rozwija się dobrze i tworzą fikcję kontroli nad gospodarką. Jeżeli ten najlepszy expert mówi o kryzysie to znaczy, że taka sytuacja jest potrzebna krętaczom politycznym i już przemyśleli ile szwindli utopia w tym kryzysie i ile dodatkowej mamony popłynie do prywatnych kieszeni.
Oszuści polityczni niszczą to co rozwija się dobrze i tworzą fikcję kontroli nad gospodarką. Min. Szczurek już wie, jak podnieść polskie PKB: trzeba wliczyć prostytucję do PKB i wzrost 5% murowany. W następnej kolejności trzeba zmusić mężów, żeby płacili żonom za gotowanie, pranie i sprzątanie, (np 200 zł dziennie) - wzrost o następne 3%. A później, zmusić żony żeby płaciły mężom za seks, 1000 zł z każdy orgazm (w końcu mężowie muszą skądś brać te pieniądze do płacenia za prowadzenie domu; z pensji na pewno nie starczy) - dodatkowy 1 % jak znalazł. Przed polską gospodarką świetlana przyszłość!
Takich ludzi należy izolować od kreowania życia społeczno - gospodarczego. Nie ma uzasadnienia dla indolencji narodu lazącego z dowodami osobistymi w zębach do urn wyborczych z fałszywym przekonaniem, że kolejni politycy będą lepiej dbać o naród. Przekonanie to pokazuje jak wyprano mózgi ludzi. którzy nie rozumieją, że polityk dba wyłącznie o swoje interesy i nie ruszy palcem jeżeli nic na tym nie zyska
Takich ludzi należy izolować od kreowania życia społeczno - gospodarczego. od czasu gdy KOR w roku 1976 nie zgodzil sie na urealnienie cen (wydarzenia w radomiu) mamy kryzys . a kto to był KOR? to były niedobitki  nierobów których nie wyrzucili niestety z Polski w 1968 roku. i tak poprzez wiele lat strajków i rządań było coraz weselej w fabrykach i coraz mniej na półkach oraz nie było czym spłacaćkredytów. ludziom ktos w głowach poprzewracał i dalej teraz z tego ciagną kase. zadłuzyli ten kraj na 1 blion złotych poliamid albo i więcej , co lepsze kawałki gospodarki przejeli za grosze, a wy Polacy głosujecie na tego rudego który obalał rząd Olszewskiego który chciał ujawnić kolesi komucho zydowskich i powypierda.... co najgorsze łajzy. głosujmy więc dalej na PO nas to nawet powódź. Nie ma uzasadnienia dla indolencji narodu lazącego z dowodami osobistymi w zębach do urn wyborczych z fałszywym przekonaniem, że kolejni politycy będą lepiej dbać o naród. Przekonanie to pokazuje jak wyprano mózgi ludzi. którzy nie rozumieją, że polityk dba wyłącznie o swoje interesy i nie ruszy palcem jeżeli nic na tym nie zyska
20:00, piestrojanski
Link Dodaj komentarz »
rozwój
Jeśli na Rosję zostaną nałożone kolejne sankcje ekonomiczne, może to bardzo mocno odbić się na dynamice wzrostu gospodarczego Polski w 2014 r., ocenił w rozmowie z ISBnews były wicepremier i minister finansów, Grzegorz Kołodko. Według niego, nieprzemyślane działania mogą spowodować, że dynamika wzrostu PKB może wynieść znacznie poniżej 3%.
III RP to nie PRL. W III RP rozwój gospodarczy jest w znacznie mniejszym stopniu zależny poliwęglan od polityków. Żeby istotnie poprawić wzrost takiej gospodarki powiedzmy o 2 punkty proc. reformy musiałyby być bardzo głębokie np. obniżka wydatków publicznych o 100 miliardów złotych. w jakim ty świecie żyjesz? Jaka etyka?, jaka moralność?, jaka solidarność?. Rozejrzyj się dookoła, gęby pełne frazesów, haseł a czyny obłudne , cyniczne, wszechobecna korupcja, złodziejstwo często w "imieniu prawa" i na dodatek ta karykaturalna demokracja. Nawet na Krymie przeprowadzono referendum a w Polsce demokratycznej mimo woli społeczeństwa nie przeprowadzono referendum w sprawie nauki sześciolatków a co dopiero by się działo gdyby tak większość poliwęglan Polaków chciała by zmian politycznych? To ja czekam i czekam kiedy się zakończy kryzys, a on dopiero zbliża się? Gdzie ja żyję. We wszystkich krajach kwitnie normalne życie. Kto chce to podejmuje prace i zarabia, a w Polsce od wojny jeden kryzys!Wobec takich reform różnica między polityką gospodarczą Kaczyńskiego i Tuska jest zupełnie nieistotna i ma mikroskopijny wpływ na PKB. następny nawiedzony, nie pozwalajcie krasc jednym a drugim na to bezradnie patrzeć, to i pkb bedzie was mniej bolało, pseudozmartwienie nie uzdrowi skarbu panstwa, póki obywatelw nie sa rowno traktowani jest bajzel czy pkb bedzie 10 czy 2
"Nie wiadomo, co będzie się dalej działo na Wschodzie, ale mam nadzieję, że zasadniczy uczestnicy sporu zachowają się racjonalnie. a nie pamiętam innych czasów w Polsce jak tylko KRYZYS. Począwszy od PRL- owskiego premiera Rakowskiego przez kolejnych sushi na Wilanowie mniej lub bardziej przykrych jego następców w Najjaśniejszej Odrodzonej Praworządnej i ...uj wie jakiej jeszcze RP. I tak oto przeminęło 30lat 6 miesięcy i 3dni mojej aktywności zawodowej po której trochę wbrew własnej woli zostałem emeryto-rencistą. I tak ciągle my statystyczni Kowalscy i Nowakowie ciągle w kryzysie a u politykierów ciagle ruch w interesie, złote zegarki najlepszej marki, słodkie kanoldy od AmberGoldy, kartoflana republika To oznacza, że nie będzie eskalacji nie tylko militarnej, ale i politycznej tego konfliktu" - powiedział Kołodko.
Tagi: marka spór
19:42, piestrojanski
Link Dodaj komentarz »