RSS
niedziela, 15 kwietnia 2012
nepotyzm
Mój powrót zza wielkiej wody miał miejsce pod koniec 1989 r. na dwa tygodnie przed sartem planu Balcerowicza. Radość ze zmian (4 czewca 89r. głosowałem jeszcze w konsulacie w Cicago), wielkie nadzieje. I oto dzisiaj bogatszy i o tamte doświadczenia i o ponad 20 lat doświadczeń pracy – i w ramach włosnej działalności i w kilku różnych zawodach i firmach (także na stanowiskach kierowniczych), pracując od kilku lat w jednej z agencji rolnych przegrałem właśnie kolejny sart w konkursie na stanowisko kierownicze w tej instytucji z kolesiami ministrów i prezesów z PSL-u. Nepotyzm kwitnie, stanowiska kierownicze obsadzane są w ten sposób po każdych wyborach – wg zasady „mierny ale wierny”. Efekt – selekcja negatywna (merytorycznie i etycznie) i nieustanne psucie instytucji publicznych i całego naszego państwa przez partie rządzące. Od góry do dołu. Do czego ci nasi rodacy mają wracać?  koro ktoś pracował, powiedzmy 10 lat poza, nie korzystał z naszej krajowej „infrastruktury” i był opodatkowany bezpośrednio czy pośrednio w kraju w którym pracował, nie widzi powodu, żeby krajowy fiskus zaglądał mu do kieszeni.
A tzw. ułatwienia przy zakładaniu działalności godpodarczej, żeby zachęcić tych drobnych inwestorów do tworzenia miejsc pracy dla siebie i dla innych – jest powyżej naszych zdolności intelektualnych.
Żadna ekipa rządząca nie jest w stanie uprościć procedur, biurokracji bo praktyka pokazała, że MY POLACY, NIE JESTEŚMY DO TEGO ZDOLNI!  Byłem wczoraj, zapłaciłem, odsetki od odsetek itp. Po czterech latach się doszukali że pitu-pitu nie złożyłem w którym miałem zadeklarować jakoweś zyski, jakieś odsetki od pieniędzy na koncie w UK. Czemu dopiero teraz? Jestem przekonany że to premedytacja, nikt się tego nie spodziewa a odsetki urosną i już jest na premię dla najbliższych współpracowników. Aha, i najważniejsze, też mam odruch ucieczki do miejsc w których traktowano mnie normalnie, jak obywatela, ale to błąd, tchórzostwo, złe myślenie. Co jest k…a, te pasożyty będą sobie z uśmiechem na ustach bezkarnie funkcjonować a my uciekać???? Bracia, bierzmy się za nich, zróbmy porządek, tu w naszym kraju. Do roboty, zalewać drani wnioskami, paraliżować ich działania.
Tagi: działanie
18:31, piestrojanski
Link Dodaj komentarz »