RSS
poniedziałek, 08 grudnia 2014
widok
Polki są znerwicowane, agresywne i zakompleksione (przez to łatwe). Szczególnie w stosunku do innnych Polek są agresywne i jak wchodzą w grę pieniądze. Uważają się za najpiękniejsze na świecie, a na zachodnich forach rządzą Brazylijki, Rosjanki, Czeszki, Skandynawki. Kto by chciał mieć ładną i łatwą żonę? Obcokrajowcy też nie są głupi. Biorą je nieudacznicy, bo ich kobietom nie wystarczy pomachać kluczykami od auta. znam akurat sporo włochów - wszyscy pracujący w polsce - na okrągło latają za kobitami, bo te włażą im miedzy nogi same - ale najlepsze jest to że ci wspaniali włosi z bielizną przez pół dnia gadają ze swoimi żonkami przez tel.lub skypa opowiadając jak to tęsknią za nimi (hipokryzja) czy jakich oni tutaj wielkich zmian dokonują, potem po takiej rozmowie obowiązkowo kawka w automacie - średnio z 10 na dzień bielizny (lenistwo) , wypad na obiad na miasto (lenistwo 2x), wypad do galerii (nie sztuki) (opierdzielanie) , cały dzień już zleciał a teraz czas na rozrywkę w klubie nocnym i tak dzień pracy leci w polsce - a wypłata w euro - jeszcze za delegacje dostają - więc mają na co wydawać i stawiać polkom - średnio 2-3 laski w miesiącu - dodam tylko że nie rzadko do klubu nocnego idą prosto z pracy - (brudactwo) więc sa mega czyści i schludni i świeży .....tyle mam do napisania. UK, Niemcy, Francja.... z Bloku wschodniego: byłe republiki, Czechy, Polska.... Dzika Europa: Bułgaria, Węgry, Rumunia.... W takiej oto kolejności zaczynając od najbardziej puszczalskich.... Sporo podróżuję po Europie i wiem dokładnie o czym mówię. Najbardziej bezczelne są chyba Brytyjki, jedna potrafiła mnie przedstawić swojemu mężowi. Najwięcej braków w higienie mają: dzika Europa i Francja. Tyle w temacie, ludzka rzecz, nie ma się czym specjalnie podniecać. Poza tym każdy ranking jest trochę krzywdzący: puszczalstwo to indywidualna sprawa i wrzucanie do workach wszystkich na raz jest średnio miarodajne.
Tagi: bielizna kraj
21:07, piestrojanski
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 31 marca 2014
Europa
Pouczające było to minięcie bez słowa w drzwiach Sikorskiego przez Ławrowa po chwaleniu się Radka że jest w Hadze z Ławrowem "umówiony na rozmowę". Potem Radek znowu się chwalił że jedzie do Kijowa, Odessy i Moskwy na lizanie klamek. No ale w Moskwie nie było już klamek do lizania...Jak to pisali Czesi? Nie martw się Kołodko! Kryzys to mamy już w Polsce od 1976 do dziś, czyli prawie od 40 lat! Dawniej było zbyt mało towarów dla klientów, dziś mamy zbyt mało pieniędzy. Skutek taki sam.. Czekam tylko na trzeci etap reformy Balcerowicza: Będzie brakować i towarów i pieniędzy. Czwartym etapem jest dodatkowy brak klientów...Kryzys to jest od 45 Odkąd Sowiet nas przejął PO Magdalence przeciez nasi rządziciele trąbią wszem i wobec że sankcje zniszczą całkowicie Rosję a my będziemy błyszczec jak gdyby niby nic........ a prawda jest tak ajak mówi Kołodko - jak gospodarka Rosji wejdzie w prawdziwy kryzys, to nasza gospodarke juz dawno szlag trafi........I Wstąpieniu Polski do UE kryzys podwoił się i będzie trwać aż do u ,,,ej i jeden dzień dłużej Polska nie ma swoich Banków przemysłu ciężkiego lekkiego W tym energetyki stoczni cementowni a nawet przetwórstwa rolnego Jest golasem Polacy pracują w montowniach i jako subiekci u zachodnich handlowców za głodowe pobory bez perspektywy poprawy swojego bytu Tak to już jest jak się sprzedaje strategiczne mienie społeczne po znajomości obcemu kapitałowi. Po 1989 roku większość firm przynoszących zyski został w dziwny sposób oddana (sprywatyzowana) obcemu kapitałowi przez ludzi z Unii Wolności AWS - (obecnie POi PiS) Gdzie są pieniądze po tej pseudo prywatyzacji? Dlaczego nikt nie zainteresuje się wyjaśnieniem kulisów dzikiej prywatyzacji po 1989 roku w Polsce?
Tagi: gospoda
20:07, piestrojanski
Link Dodaj komentarz »
producent
Dlaczego nie zlikwiduje się przywilejów dla urzędniku państwowych, samorządowych, mundurowych oraz pracowników firm z udziałem skarbu państwa?! Obecnie są takie czasy, że o pracownika nie trudno - do budżetówki na jeden wolny etat jest nawet do 30 chętnych! Utrzymanie armii amerykańskiej i Ukraińców kosztuje, tylko, że nie rządzących w Polsce. Mało problemów do rozwiązanie w polskim społeczeństwie ? Tusk wychodzi przed szereg bo chce zaistnieć kosztem Polaków. Może nałoży sankcje na Rosję ? Wieprzowiny mamy dość dzięki Tuskowi, Kaczyńskiemu, Sikorskiemu no Kurski to ma chociaż portfolio z Majdanu. W czym widzicie problem moi ustawodawcy sejmowi? Dlaczego marnujecie publiczne pieniądze na przedwczesne emerytury, nagrody, trzynaste pensję? W poprzedniej kampanii głosiliście (PO) slogan"tanie państwo"! I co z niego zostało? Jak wam teraz mam uwierzyć? Ja na wasz już więcej nie zagłosuję, w żadnych wyborach!. Utrzymanie armii amerykańskiej i Ukraińców kosztuje,  tylko, że nie rządzących w Polsce. Mało problemów do rozwiązanie w polskim społeczeństwie ? O czym wlasciwie piszecie?o czym kalkulujecie?...bez sensu,poniewaz obok Ukrainy to Polska poniesie najwieksze straty za wtracanie sie,podzeganie i destabilizacje Ukrainy.Jak powiedzmy za rok wyjedzie z polski przyslowiowa skrzynka jablek do Rosji to bedzie to mozna nazwac sukcesem.  Aktualnie jedziemy jeszcze na umowach przed tzw Majdanem...dlatego problemu jeszcze nie widac. Wczoraj słyszałem wypowiedź posła z PiSu, że musimy ponieść ofiary aby zatrzymać Putina. Oczywiście te ofiary to mieli ponieść np. producenci jabłek eksportowanych do Rosji, firmy handlujące z Rosją i zatrudnieni tam pracownicy z ich rodzinami. O tym, jakąż to ofiarę jest gotowy ponieść pan poseł, niestety mowy nie było. Zapewne dodatkową premię za walkę z Putinem. Panie Kołodko niech Pan nie martwi się o polski PMB bo Tusk to przewidział i zabezpieczył sie. Teraz doliczą tirówki i ćpunów i zobaczysz że PKB wzrośnie nawet więcej niż ekonomiści przewidywali. Zmniejszy się bezrobocie bo będzie trzeba zatrudnić do liczenia prostytutek, powołac komórkę kontrolną sprawdzaczy oraz prezesa inicjatywy. Jak się chce to się może. Tusk wychodzi przed szereg bo chce zaistnieć kosztem Polaków. Może nałoży plexi Warszawa sankcje na Rosję ? Wieprzowiny mamy dość dzięki Tuskowi, Kaczyńskiemu, Sikorskiemu no Kurski to ma chociaż portfolio z Majdanu.
Tagi: kontrola
20:05, piestrojanski
Link Dodaj komentarz »
rozwój
Zasadniczy wpływ na tempo rozwoju czy to gospodarstwa domowego czy państwa jako całości stanowi stosunek wydatków na inwestycje rozwojowe oraz na konsumpcję do dochodów tegoż. Jeśli ktoś dajmy na to za dochody z produkcji króliczych skórek kupuje dodatkowe klatki i wyposażenie to jest szansa że ilość produkowanych skórek wzrośnie , jeśli jednak gospodarz zamiast tego bierze kredyt i kupuje sobie najnowszą plazmę to zapewne wzrośnie mu jedynie obciążenie kredytem. Nie mają co robić? Siedzą i serwują po hydraulik Warszawa internecie - mają czas?!. Tak się marnuje publiczne pieniądze na uposażenie dla nierobów urzędniczych + przywileje! Gdybym był premierem przeforsowałbym ustawę przez sejm w której 99% URZĘDNIKÓW państwowych pracowałoby na umowie o o dzieło. 1% na umowach o pracę. Urzędnik z 8 godzin swojej pracy uczciwie pracuje średnio 2 godziny. W każdym urzędzie nad głową urzędnika wisiałby kamera monitorująca jego pracę za, którą otrzymywałby uczciwą zapłatę tak jak teraz jest w prywatnych zakładach. Te sily sa tylko jedne sam zobacz ilu po zmianie nazwisk zasiada na stolkach decyzyjnych?w razie czego szybko stad wyjada.Zadne Panstwo Uni jak i jego politycy nie podskakiwali tak jak nasi konusi w sprawie Ukrainy.Ukraina jakos sie ulozy z Rosja.Rosja nie ma innego wyjscia jak dalej wspolpracowac z krajami Uni ale bedzie olewala wspolprace z Polska dzieki Tuskom,Sikorskim,Kaczynskim.Zobaczymy gdzie sprzedadza plody rolne.owoce ,mieso.Moze uda sie naszemu WIELKIEMU rzadowi sprzedac wieprzowine di Izraela?Za chwile bedzie ponowny boj o uboj rytualny bo nie bedzie mozna sprzedac miesa i o to chodzilo zakamuflowanym zydkom.Ukraina tez sie wypnie na Polske,bedzie wolala mimo wszystko robic interesy z Rosja . Banki zawsze zarobią, nawet jak wszyscy inni będą tracić. Taka jest ich mentalność a także mentalność polityków, którzy godzą się na różne ulgi i przywileje, jakimi obdzielaja banki. Tutaj, w Polsce, przydałby się ktoś taki, jak Orban na Węgrzech, który likwiduje samowolę banków. Tylko ktoś taki jak on jest w stanie zrobic porządek w naszym kraju !  Pozyjemy - zobaczymy.Jedno jest pewne juz dzisiaj to najgorszy rzad POPSL po 1989r nie dbajacy o interesy nas wszystkich tylko o punkty w rznkingu partyjnym i utrzymanie wladzy.Zagrożeniem dla Polski jest radykalny wzrost zadłużenia państwa i bynajmniej nie na racjonalne inwestycje ale na konsumpcje - 5 stadionów na Euro 2012 zamiast dochodów będzie generować koszty, a dodatkowych 500 tys urzędników oprócz bezpośredniego kosztu 30mld PLN rocznie to dodatkowa utrata 30 mld PKB (bo nic nie wytwarzają, a mogliby!) oraz dodatkowa utrata 100mld PKB rocznie ( bo skutecznie przeszkadzają wytwarzać polietylen pozostałym)...I tak co roku . Ludzie którzy coś wytwarzają systematycznie opuszczają kraj i nieuchronny jest czas że finanse publiczne dotknie totalna zapaść przy której grecki czy hiszpański kryzys wydadzą się śmieszne ...
20:02, piestrojanski
Link Dodaj komentarz »
urealniony
Jeżeli ten najlepszy expert mówi o kryzysie to znaczy, że taka sytuacja jest potrzebna krętaczom politycznym i już przemyśleli ile szwindli utopia w tym kryzysie i ile dodatkowej mamony popłynie do prywatnych kieszeni.
Oszuści polityczni niszczą to co rozwija się dobrze i tworzą fikcję kontroli nad gospodarką. Jeżeli ten najlepszy expert mówi o kryzysie to znaczy, że taka sytuacja jest potrzebna krętaczom politycznym i już przemyśleli ile szwindli utopia w tym kryzysie i ile dodatkowej mamony popłynie do prywatnych kieszeni.
Oszuści polityczni niszczą to co rozwija się dobrze i tworzą fikcję kontroli nad gospodarką. Min. Szczurek już wie, jak podnieść polskie PKB: trzeba wliczyć prostytucję do PKB i wzrost 5% murowany. W następnej kolejności trzeba zmusić mężów, żeby płacili żonom za gotowanie, pranie i sprzątanie, (np 200 zł dziennie) - wzrost o następne 3%. A później, zmusić żony żeby płaciły mężom za seks, 1000 zł z każdy orgazm (w końcu mężowie muszą skądś brać te pieniądze do płacenia za prowadzenie domu; z pensji na pewno nie starczy) - dodatkowy 1 % jak znalazł. Przed polską gospodarką świetlana przyszłość!
Takich ludzi należy izolować od kreowania życia społeczno - gospodarczego. Nie ma uzasadnienia dla indolencji narodu lazącego z dowodami osobistymi w zębach do urn wyborczych z fałszywym przekonaniem, że kolejni politycy będą lepiej dbać o naród. Przekonanie to pokazuje jak wyprano mózgi ludzi. którzy nie rozumieją, że polityk dba wyłącznie o swoje interesy i nie ruszy palcem jeżeli nic na tym nie zyska
Takich ludzi należy izolować od kreowania życia społeczno - gospodarczego. od czasu gdy KOR w roku 1976 nie zgodzil sie na urealnienie cen (wydarzenia w radomiu) mamy kryzys . a kto to był KOR? to były niedobitki  nierobów których nie wyrzucili niestety z Polski w 1968 roku. i tak poprzez wiele lat strajków i rządań było coraz weselej w fabrykach i coraz mniej na półkach oraz nie było czym spłacaćkredytów. ludziom ktos w głowach poprzewracał i dalej teraz z tego ciagną kase. zadłuzyli ten kraj na 1 blion złotych poliamid albo i więcej , co lepsze kawałki gospodarki przejeli za grosze, a wy Polacy głosujecie na tego rudego który obalał rząd Olszewskiego który chciał ujawnić kolesi komucho zydowskich i powypierda.... co najgorsze łajzy. głosujmy więc dalej na PO nas to nawet powódź. Nie ma uzasadnienia dla indolencji narodu lazącego z dowodami osobistymi w zębach do urn wyborczych z fałszywym przekonaniem, że kolejni politycy będą lepiej dbać o naród. Przekonanie to pokazuje jak wyprano mózgi ludzi. którzy nie rozumieją, że polityk dba wyłącznie o swoje interesy i nie ruszy palcem jeżeli nic na tym nie zyska
20:00, piestrojanski
Link Dodaj komentarz »
rozwój
Jeśli na Rosję zostaną nałożone kolejne sankcje ekonomiczne, może to bardzo mocno odbić się na dynamice wzrostu gospodarczego Polski w 2014 r., ocenił w rozmowie z ISBnews były wicepremier i minister finansów, Grzegorz Kołodko. Według niego, nieprzemyślane działania mogą spowodować, że dynamika wzrostu PKB może wynieść znacznie poniżej 3%.
III RP to nie PRL. W III RP rozwój gospodarczy jest w znacznie mniejszym stopniu zależny poliwęglan od polityków. Żeby istotnie poprawić wzrost takiej gospodarki powiedzmy o 2 punkty proc. reformy musiałyby być bardzo głębokie np. obniżka wydatków publicznych o 100 miliardów złotych. w jakim ty świecie żyjesz? Jaka etyka?, jaka moralność?, jaka solidarność?. Rozejrzyj się dookoła, gęby pełne frazesów, haseł a czyny obłudne , cyniczne, wszechobecna korupcja, złodziejstwo często w "imieniu prawa" i na dodatek ta karykaturalna demokracja. Nawet na Krymie przeprowadzono referendum a w Polsce demokratycznej mimo woli społeczeństwa nie przeprowadzono referendum w sprawie nauki sześciolatków a co dopiero by się działo gdyby tak większość poliwęglan Polaków chciała by zmian politycznych? To ja czekam i czekam kiedy się zakończy kryzys, a on dopiero zbliża się? Gdzie ja żyję. We wszystkich krajach kwitnie normalne życie. Kto chce to podejmuje prace i zarabia, a w Polsce od wojny jeden kryzys!Wobec takich reform różnica między polityką gospodarczą Kaczyńskiego i Tuska jest zupełnie nieistotna i ma mikroskopijny wpływ na PKB. następny nawiedzony, nie pozwalajcie krasc jednym a drugim na to bezradnie patrzeć, to i pkb bedzie was mniej bolało, pseudozmartwienie nie uzdrowi skarbu panstwa, póki obywatelw nie sa rowno traktowani jest bajzel czy pkb bedzie 10 czy 2
"Nie wiadomo, co będzie się dalej działo na Wschodzie, ale mam nadzieję, że zasadniczy uczestnicy sporu zachowają się racjonalnie. a nie pamiętam innych czasów w Polsce jak tylko KRYZYS. Począwszy od PRL- owskiego premiera Rakowskiego przez kolejnych sushi na Wilanowie mniej lub bardziej przykrych jego następców w Najjaśniejszej Odrodzonej Praworządnej i ...uj wie jakiej jeszcze RP. I tak oto przeminęło 30lat 6 miesięcy i 3dni mojej aktywności zawodowej po której trochę wbrew własnej woli zostałem emeryto-rencistą. I tak ciągle my statystyczni Kowalscy i Nowakowie ciągle w kryzysie a u politykierów ciagle ruch w interesie, złote zegarki najlepszej marki, słodkie kanoldy od AmberGoldy, kartoflana republika To oznacza, że nie będzie eskalacji nie tylko militarnej, ale i politycznej tego konfliktu" - powiedział Kołodko.
Tagi: marka spór
19:42, piestrojanski
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 lutego 2014
samochód
Mowa jest o przemysle samochodowym w Tychach. Otoz troche ten temat znam wiec sprobuje sie do sprawy ustosunkowac. Po pierwsze produkcja malucha ruszyla w 1976 roku, a wiec do czasu gdy Gierka zdetronizowano minely zaledwie 4 lata. Wtedy to wraz z calym systemem kooperantow tyska fabryka zaczela uzyskiwac swoja pelna moc. Niestety niecierpliwosc polskiego robotnika podsycona calym tabunem cwanakow ktorzy chcieli przejac wladze spowodowala ze ten ktory mial wizje dla Polski zostal za przeproszeniem za to co zrobil dla tego kraju kopniety w dupe. Na jego miejsce przyszli ludzie ktorzy nie mieli innych celow, jak tylko wykorzystac okazje i dopchac sie do zloby. Reste wszyscy znamy, wiec nie bede powtarzal. Moge tylko dodac ze kupno licencji bylo nie celem samym w sobie, lecz krokiem do przyspieszenia technologicznego. Zamiast w nastepnej dekadzie kontynuowac dzielo Gierka ekipa Jaruzelskiego poszla na konfrontacje czym wywolala sankcje gospodarcze i w efekcie utracila zdolnosc utrzymania tej wladzy. Wtedy niedosc ze zaprzepaszczono szanse dalszego rozwoju polskiej motoryzacji, to co kraj juz posiadal, oddal w rece obcego kapitalu za przyslowiowego $1. Nie musze wracac do nieszczesnego lotniskowca ktory podales za przyklad, bo osobiscie uwazam ze samochody sluza ludziom, natomiast lotniskowce nie powinny wogole produkowane przez ludzi przeciwko ludziom. One powinny byc natychmiast wyzlomowane wszystkie. Zreszta to sprawa najblizszej dekady ze tak bedzie. Bo ci ktorzy maja ich najwiecej wiedza ile kosztuje kazdy dzień tylko eksploatacji, juz nie mowiac o ewentualnym użyciu do wojny. . Ja nie mam do Ciebie zadnych pretensji. Cenie sobie twoja krytyke, gdyz w ten sposob poznaje slabe strony mojej argumenatcji. A ty czasami jakby bierzesz moje uwagi za bardzo osobiscie…
2. Te kraje zas wyliczylem nie aby sie chwalic, ze w nich bylem, ale zeby pokazac, iz znam dosc dobrze prawo podatkowe tych krajow, gdyz w kazdym z nich musialem sie rozliczac z urzedami podatkowymi (tax offices), jako iz przebywalem oraz pracowalem w nich na 100% legalnie, oraz uwazalem za swoj obowiazek uczciwe placenie podatkow.
3. Dobrze dzialala takze administacja CK Austro-Wegier, chociaz byla ona wysmiewana przez takich wspanialych satyrykow jak np. Capek. Witos w swych pamietnikach przyznaje, ze polscy chlopi z Galicji uwazali administracje austriacka za lepsza niz polska. A do Prus to Polacy moga miec do nich pretensje za przymusowa germanizacje, ale to bylo klasyczne wrecz panstwo prawa (Rechtsstaat). Nic dziwnego, ze potrafilo ono zachwycic nawet taki intelekt jak Hegla.
4. Praktycznie kazda sosba, ktora pragnie wladzy, a wiec stara sie o wybor np.na posla, jest podejrzana o tendencje dyktatorskie. Stad tez jestem zwolennikiem losowania poslow z populacji osob w wieku “produkcyjnym”, bedacych absolwentami dobrych panstwowych wyzszych uczelni, z kilkuletnim stazem pracy, jako iz w obecnym systemie poslami zostaja z reguly nie jednostki najbardziej wartosciowe, a najbardziej pragnace wladzy oraz plynacyh z niej przywilejow. A swoja droga, to Hitler mial takie wysokie poparcie wsrod Niemcow, gdyz zlikwidowal on bezrobocie, bedace wynikiem schladzania gospodarki Niemiec przez jego liberalno-konserwatynych poprzednikow. Poprzednik Hitlera na stanowsku kanclerza nie mogl do konca zycia zrozumiec, dlaczego przegral on wybory z takim parweniuszem jak Hitler, oraz ciagle powtarzal, ze Niemcy okazali sie byc wobec niego niewdziecznikami, jako iz nie doceniali tego, ze zlikwidowal on infakcje oraz wzmocnil marke – niestety, ale kosztem “schlodzenia” gopspodarki, a wiec tez i wysokiego bezrobocia…
5. Stadiony buduje sie wszedzie, aby “skanalizowac” niezadowolenie ludnosci w kierunku miare bezpiecznym dla wladzy, czyli np. w kierunku bojek pomiedzy “kibicami”(czyli inaczej kibolami) roznych klubow. Tak postepowal przeciez np. Salazar, ze swym haslem “futbol, fado i Fatima”. A kibole potrzebuja przeciez stadionow, zas bija sie miedzy soba wszedzie na swiecie – ostatnio takze i w Australii.
6. “Kowinizm”, ktory tu propagauje np. 111, prwadzi zas do zapasci pastwa, czyli do anarchii. Zwolennikom Korwina polecam wiec wycieczke do Somalii, gdzie nie ma panstwa, ale istnieje np. siec telefonii komorkowej. W teorii wyglada wiec tam wszystlo doskonale, gorzej jest tylko z praktyka. Ale to jest kraj dla ludzi przdssiebiorczych, gdyz tam mozna zalozyc np. firme zajmujaca sie piractwem, I to nie takim wirtualnym czyli komputerowym, ale jak najbardziej realnym, czyli morskim!

http://jachto.newgoo.net
http://mor.esy.es
7. Zgadzam sie tez z Toba, ze niedocenia sie dzis dorobku PRLu, a co gorsza, malo pisze o tym, ze zostal on zniszczony w latach 1900-2013. Jednym slowem, jak to zauwazyles, idealem obecnych neoliberalnych elit rzadzacych dzis Polska jest fikcyjne panstwo, ktore zapewnia fikcyjnym obywatelom fikcyjny styl zycia poprzez tzw. gospodarke oparta na uslugach. Ale poniewaz uslugi nie zwiekszaja realnego dodchodu narodowego, gdyz one znikaja zaraz po ich dostarczeniu, to taka gospodarka oparta w calosci na uslugach ma zerowy realny dochod narodowy (jako iz w bilansie, to dochod z uslug w skali gospodarki jest zerowy, jako iz wtedy kazdy swiaczy uslugi na zasadzie “ja ci naprawie cieknacy kran, a ty mi zrobisz za to modna fryzure”, a wiec suma wydatkow na uslugi rowna sie sumie dochodow z nich plus ew. zaciagniete pozyczki na cele konsumpcyjne, ktore sa przeciez tylko obciazeniem dla konsymentow). A bez relanego dochodu skazana jest ona na zycie na kredyt, co wlasnie oberwujemy, nie tylko zreszta w Polsce, ale tez w Australii, UK czy szczegolnie w USA.
Tagi: fiat Gierek
19:25, piestrojanski
Link Dodaj komentarz »
Wiza
Amerykańskie koncerny twierdzą, że nawet oferując Polakowi, Węgrowi czy Niemcowi swoje usługi, nie podlegają prawu europejskiemu, ale amerykańskiemu. To nic, że witryny są w języku polskim, że reklamują się w naszym kraju. Liczy się to, że zarejestrowane są poza Polską. Po pierwsze: do USA bez wizy wjeżdża się przez Meksyk. Granicę Mesksyk-USA przekracza nielegalnie do 3000 oób dziennie. Dlatego wszelkie kłopoty z wizami, czy kontrole na lotniskach są wyłącznie wyrazem tępej arogancji Amerykanów, są na pokaz - trzeba dać światu do zrozumienia, że Amerykanie to rasa wyższa. Po drugie: USA powinno się odizolować od reszty świata, wprowadzić całkowity brak kontaktu w postaci wymiany surowców, towarów, informacji. USA padną błyskawicznie: bez drenowania zasobów świata są niczym. Tylko po co mam tam jechać ? Na zarobek ? To nie lata 80te gdzie zarabialiśmy po 15 $ /m-c ! To była przebitka. Turystycznie ? Tam warto tylko zobaczyć Niagarę i Wielki Kanion . Czy dla tego warto aż tak się napinać ? Jak mnie tam nie chcą to niech sobie wsadzą w .... ten plastikowy bezduszny kraj. Tylko wprowadźmy im koniecznie wizy. Oddam głos na partię która to zrobi. Czyli co z tego wynika? Mogę wytoczyć proces cywilny np. Facebookowi w jakiejś głupiej sprawie i wpuszczą mnie na terytorium USA abym mógł być obecny na rozprawie (i przy okazji pozwiedzać) czy tylko muszę włamywać się do serwerów pentagromu aby dostać przymusowy darmowy transport do tego kraju bez opcji wypadu do np. Niagary czy posurfowania na Florydzie? "Starając się o wizę do Stanów Zjednoczonych, musimy złożyć masę papierków" co ten gościu wypisuje??, podanie składasz na stronie ambasady elektronicznie i drukujesz potwierdzenie, płacisz za wize i umawiasz się z konsulem na wizyte. Bierzesz potwierdzenie rejestracji ,opłate za wize, zdjęcia i dodatkowo opłate kuriera GLS za ewntualne przesłanie paszportu z wizą (jak dostaniesz ją) i to ma być masa papierów

Tagi: USA wiza
19:20, piestrojanski
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 października 2013
kraj
Nie ma takiej zbrodni, nie ma takiego kłamstwa, nie ma takiej bezczelności jakiej PObolszewia by nie użyła, byleby tylko utrzymać się przy władzy. Rządy PO to największa tragedia. To katastrofa. Nie widzę przyszłości dla tego kraju, dla jego gospodarki, kultury i bytu narodowego. Dopóki ciągle jeszcze Senyszyn tłumaczy nam w telewizji zasady Ewangelii, Michnik dba o wolność słowa procesując się z Rymkiewiczem, a Niesiołowski uczy kultury politycznej opluwając śp.Prezydenta i zaprzeczając ludobójstwu w Katyniu. Dopóki Durczok, Lis i Olejnik pokazuje wzorce etyki dziennikarskiej, dopóki Komorowski godnie reprezentuje Polskę analfabetów i chamów, a Sikorski zarządza powieszenie we wszystkich placówkach dyplomatycznych portretów Komorowskiego i zwołuje na odprawę z Ławrowem polskich dyplomatów z których większość składa nieprawdziwe oświadczenia lustracyjne podejmując pracę w MSZ. Dopóki w polskiej gospodarce rządzą interesy mafii Rycha, Mira, Zdzicha, Blidy, Kluczyka i Gazowatego, a jeden z najbogatszych Polaków, biznesmen K. poszukiwany listem gończym przyjeżdża z zagranicy do prokuratury by bezczelnie odmówić zeznań i już nie jest ścigany.Coś jest na rzeczy. Dotychczasowe publikacje na ten temat, zostały naraz zdjęte z witryn internetowych. Jeśli to prawda, że zdjęcie zostało zrobione zaraz po katastrofie Smoleńskiej /w namiocie/a zatem obrazuje taki stan EMOCJI obu panów po tej tragedii - to daje dużo do myślenia, a nawet więcej. Dopóki 46 tysięcy (jak podała Wyborcza) byłych esbeków(jeszcze tych moczarowców) obciąża budżet państwa emeryturami średnio po 7 tysięcy z zachowaniem prawa do pracy, dodatków, zapomóg świątecznych od wdzięcznego resortu i drwi z medialnych zapowiedzi Premiera Tuska o zrównaniu ich praw nabytych z resztą emerytów (jakież to prawa nabyte mogą mieć zbrodniarze?). Dopóki przynajmniej drugie tyle funkcjonariuszy z lat 80 - esbeków z utajnionych akt w piwnicach ABW dostaje już teraz, po 15 latach pracy gigantyczne emerytury rujnujace finanse publiczne, o których nie mają co marzyć przeciętni Polacy, a ich dane personalne oraz dane prowadzonych przez nich tajnych, płatnych współpracowników są najściślejszą tajemnicą w zbiorach zastrzeżonych IPN (w ABW), przez które nawet nie przechodzą kwerendy sądu lustracyjnego i sam IPN nie ma dostępu (o czym uprzedzał śp. Kurtyka). Dopóki podręczniki historii przy i tak okrojonym przez Panią Hall i Szumilas programie, muszą być uzgadniane z naszymi sąsiadami. Dopóki w Polsce nie będzie wolności słowa i "głosu wolnego wolność zabezpieczającego", a publiczne głoszenie prawdy będzie koncesjonowane dla POstubeckich koncernów medialnych niszczących niezależną prasę i radio katolickie. Tu mamy rzekomy fotomontaż, podobnie jak złamanma brzoza sprzed 5 kwietnia to worek śmieci. nieudolna próba zdyskredytowania. zatem opłacedi dyskredytorzy niech pokażą oryginalne zdjęcia sprzed fotomontażu i stojącą brzozę z 9 kwietnia. takie dowody będą więcej warte iż 1000 opłaconych z młodzieżówki Nie widzę przyszłości dla tego kraju, który ciągle jeszcze walczy i się nie poddaje...jak długo jeszcze? Czy już niedługo czeka nas kolejny rozbiór Polski z podziałem na słabe euroregiony, wyzyskiwane i zależne gospodarczo od dawnych zaborców i eurokomuny, gdzie Polacy będą najgorzej wykształconą, tanią siłą roboczą? ....
20:47, piestrojanski
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 07 lipca 2013
fabryka
Przyprowadzenie dzieci do fabryki samochodow gdzie parcuje 300 robotow ma sens. Przyprowadzenie dzieci do firmy produkujacej software gdzie pracuje w ciszy i skupieniu 300 programistow siedzacych przy identycznych stolach i identycznych komputerach, sensu nie ma.
Moje firma (ta z 300 programistami), owszem, tez ma „otwarty dzien” i mozna przyprowadzac dzieci. Tyle ze dzici nudzily sie i zaczynaly biegac po salach, halasowac, bawic sie „w berka” i „chowanego”. Wiec na skutek protestu pracownikow, dzieci zamykane sa w kafeterii, a firma zatrudnia magika ktory im pokazuje rozne magiczne sztuczki. Rozdaje sie im cukierki i karmi ciastkami. I tak dzieci wyrabiaja sobie poglad na temat tego czym tatus/mamusia zajmuja sie w pracy.
Nie negiuje potzreby zapoznawania dzieci z realiami, rowniez z tym jak wyglada parca. Ale owo zapoznawanie musi miec PZREMYSLANY CEL DYDAKTYCZNY. Jak wszystko w nauczaniu.
Posadzenie dzieci w kasie w Biedronce takiego celu nie ma. Podobnie jak w sali programistow, biurze ksiegowego i paru innych miejscach. Metoda „na urraaa” moze narobic wiecej szkody niz pozytku.Znaczy, uważa Pan ze obecnie kasjerzy w Biedronce musza wstydzić sie swego zajecia?… Dziecko widzi kase Biedronki na codzień. Jaki sens ma urzadzanie lekcji w kasie Biedronki? Jaki sens ma pokazywanie ze tatus zajmuje sie przekładaniem papierow z lewej strony biurka na prawa? Nawet jezeli ma to gleboki, urzedowy sens?Nawet organizacje dobroczynne nie biorą darowanych komputerow ponizej pewnego standardu. I ten standard jest dosyć wysoki. Niech Pan poproboje zagrac najnowsza gre na 5 letnim komputerze.
Ja musialem wymienic smartfon Droid-1 na Droid-4. Bynajmniej nie dlatego ze mam za duzo pieneidzy. Kolejne uaktualnienia systemu poeracyjnego i aplikacji spowodowaly ze stary telefon zreobil sie nei do uzycia.
Niech Pan sproboje kogos zachecic do fotografii cyfrowej dalac mu aparat 2 megapikslowy.
Neistety, technologia idzie naprzod szybko, przedmioty staja sie przestarzale, i co gorsza – nieuzyteczne. Nie ma to nic wspolnego ze szpanowaniem.
No, moze wyjawszy niektorych entuzjastow firmy Apple ktorzy musza miec najnowsze modele, nawet jezeli poprzedni model jest calkiem uzyteczny. Ale to nie jest „szpanowanie”. To jest „social status”
Lekcje „w realu” maja miec jakis cel. Poznawczy i motywacyjny. Watpie czy poznawcze i motywacyjne bedzie pokazanie dziecku ze tatus siedzi 8 godzin za biurkiem dlubiac w nosie.
A ze Amerykanie robia? No robia. W wiekszosci przypadkow firmy zatrudniaja magikow.
13:12, piestrojanski
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6